کیسه خون
نوامبر 15, 2022
داروی بیهوشی ترل
نوامبر 16, 2022

بلاست چیست؟

بلاست یک برند معتبر هیالورورنیک اسید است که به عنوان محبوبترین فیلر تزریقی موقتی پوست شناخته می شود. این فیلرها یا پر کننده های پوستی برای اصلاح چین و چروکهایی به کار می روند که بر اثر سن، کاهش میزان چربی زیرپوستی و بیماری های مختلف ایجاد شده اند. می دانیم که کره از نظر محصولات زیبایی و پوستی جزء کشورهای پیشتاز دنیا به شمار می رود. شاید یکی از علت معروف بودن زیبایی و سلامت پوست در خانم های کره ای نیز همین باشد. برند بلاست بیش از ده سال است که تحت نظر سازمان غذا و دارو کره در این کشور و بسیاری از کشورهای دیگر مورد استفاده قرار گرفته است و در چند سال اخیر، خوشبختانه در ایران نیز تحت نظارت سازمان غذا و دارو وارد می شود و در دسترس است.

هیالورونیک اسید چیست؟

این ماده یک گلیکوزآمینوگلیکان است که در بسیاری قسمت های ساختاری بدن، مانند پوست، غضروف ها، بافت همبند و چشم یافت می شود. بسته به ساختاری که هیالورونیک اسید در آن قرار گرفته است، نقش آن نیز متفاوت است. در پوست بیشتر به استحکام و حفظ ساختار و یکپارچگی پوست کمک می کند. با گذر سن، این ماده می تواند به تدریج کم شود و متعاقب آن شکل و استحکام پوست نیز تحت تاثیر قرار گیرد. بلاست با جایگزین کردن این هیالورونیک اسید های از دست رفته، استحکام و زیبایی را به ساختار پوست باز می گرداند.

آیا بلاست انواع مختلف دارد؟

برند بلاست انواع مختلف و متفاوتی از فیلرهای تزریقی را عرضه کرده است که در حال حاضر ۶ نوع از آن در ایران موجود است. این شش نوع بر اساس میزان غلظت هیالورونیک اسید، استفاده برای چروک های سطحی یا عمقی و دارا بودن بی حس کننده طبقه بندی می شوند. معمولا انواع با غلظت کمتر هیالورونیک اسید (مثلا Bellast soft) برای چروک های سطحی تر استفاده می شود. اما غلظت های بالاتر (مثلا Bellast L24) می تواند برای چروک های عمیق تر به کار رود. پزشک معالج بر اساس عمق چروک، شرایط بیمار، محل مورد نیاز و سایر شرایط، نوع بلاست مناسب پوست شما را انتخاب خواهد کرد.

بلاست در چه محل هایی می تواند تزریق شود؟

بلاست می تواند برای اصلاح چین و چروک های پوستی در ناحیه اطراف چشم مانند خطوط پنجه کلاغی، نواحی اطراف لب مانند خط خنده و خط گریه، نواحی پیشانی، جهت پر شدن گونه ها و سایر قسمت ها استفاده شود.

آیا بلاست فقط برای چروک های صورت است؟

علاوه بر استفاده در چین و چروک ها سطحی و عمقی صورت، بلاست برای اصلاح برجسته شدن لب ها، برجسته شدن گونه، اصلاح زاویه فک و چانه و اصلاح چروک های دست می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

اثر بلاست تا چند وقت باقی می ماند؟

بلاست جزء فیلرهای تزریقی موقتی است که بسته به نوع آن، ساختار پوست فرد، تکنیک تزریق و میزان چین و چروک ها بین ۴ ماه تا یک سال می تواند دوام داشته باشد. خوشبختانه برند بلاست حاوی هیالورونیک اسید با پیوندهای متقاطع است که این پیوندهای متقاطع باعث می شوند، مدت ماندگاری این ماده نسبت به انواع عادی و سایر برندها طولانی تر باشد. شاید تصور شود که به جای آن می توان از فیلرهای دائمی استفاده کرد که اثر بخشی آن ها چند ساله است. اما باید این نکته را خاطر نشان کنیم که فیلرهای موقتی در دنیا بسیار محبوبترند، چرا که فیلرهای دائمی آنقدر تکنیک تزریق عالی و با مهارتی نیاز دارند که جبران کوچکترین اشتباه در تزریق آن ها، می تواند سخت، پرعارضه و هزینه بر باشد. لذا فیلرهای موقتی هم برای پزشکان و هم برای مصرف کنندگان استفاده راحتتر و محبوبیت بیشتری دارند.

چقدر بلاست برای من کافیست؟

تعداد و دوز مصرفی تنها توسط پزشک معالج و با توجه به ویژگی های فیزیولوژیک ، شرایط پوست، سن، محل مورد نظر و سایر عوامل تعیین می شود. بنابراین عدد ثابتی را نمی توان حتی برای تزریق در یک نقطه خاص ذکر کرد.

آیا استفاده از بلاست احتیاط مصرف و منع مصرفی دارد؟

پس از مراجعه جهت تزریق، پزشک با توجه به شرایط پوست و در نظر گرفتن موارد زیبایی و تکنیکی، مناسبترین نوع بلاست را برای شما انتخاب می کند. در صورتی که دارویی به صورت روتین یا گهگاهی (چه به صورت قرص، چه سایر اشکال، مانند پماد، اسپری و حتی داروهای گیاهی) مصرف می کنید و یا بیماری خاصی در حال حاضر یا در گذشته داشته اید، حتما پزشک را در جریان قرار دهید.

شرایط نگه داری بلاست به چه شکلی است؟

بسته بندی دارو باید در محل خشک و خنک و به دور از نور آفتاب قرار گیرد. دمای مناسب برای نگهداری محصول ۲-۲۵ درجه سانتی گراد می باشد.

تزریق بلاست توسط چه کسی می تواند انجام شود؟

تزریق دارو تنها و تنها بایستی توسط پزشک متخصص آموزش دیده و در مکان درمانی مناسب مانند بیمارستان، کلیینیک یا مطب صورت گیرد.

در صورتی که کادر درمان هستید و در این مورد به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید با ایمیل info@teda.ir جهت دریافت بروشور و اطلاعات کاملتر در تماس باشید.