SYRINGE PUMP SP-500x
دسامبر 14, 2022
۱۰ باورغلط فیلرهای موقتی پوست
دسامبر 14, 2022
پمپ سرنگ دستگاهی است که جهت تزريق دقيق مايعات به بدن (همانند داروها، غذاي مايع، گلوكز، محلول نمك و . . .) به وسيله يك سرنگ يكبار مصرف (با سایزهای 10 ، 20 و50 سی سی) مورد استفاده قرار می‌گیرد. به بیانی دیگر تقریباً در اکثر بخش های بیمارستانی به خصوص در بخش های ویژه (N.I.C.U ,C.C.U, I.C.U و غیره ) موارد متعددی پیش می‌آید مانند : سرعت، زمان‌بندی، پیوستگی و کنترل دقیق تزریقِ بسیاری از داروها از حساسیت و اهمیت ویژه ای برخوردار است. پمپ های سرنگ دستگاه‌هایی هستند که این تزریق برنامه ریزی شده را به دقت انجام می‌دهند و در روزهای سخت مبارزه و درمان بیماری کرونا نیز کمک شایانی به بخش‌های درمانی و کفایت درمان بیماران ارایه نمودند.

از مهمترین مزیت پمپ سرنگ مدلSP-500x :

با توجه به استاندارد و ثابت بودن قطر سرنگ و حرکت خطی پلانگر ‏‎/ اسلایدر ، سرنگ پلاستیكی حاوی مایع رقیق شده در قسمت نگهدارنده قرار داده می‌شود و به واسطه ی یك اکستنشن تیوب توسط یك سوزن یا آنژیوکت به بیمار متصل می‌گردد، هنگامی كه نرخ جریان مایع (برحسب میلی ‌لیتر بر ساعت‎) مشخص شد پمپ پلانگر سرنگ را تحت فشار قرار داده تا مایع جریان پیدا كند. سرعت تزریق‎ ‎‏(حركت پلانگر) وابسته به قطر سرنگ و نرخ جریان تنظیم شده برای پمپ است. زمانی‌كه پمپ در حال كار است، میزان نرخ جریان، حجم و فشار مایع دائما اندازه گیری شده و هرگاه خطایی در این پارامترها یا سایر پارامترهای دیگر مانند: اتمام مایع تزریقی و ممانعت از آسیب رسیدن به رگ بیمار حین افزایش احتمالی بیش از حد فشار تزریق ‏‎(Occlusion)‎‏ رخ دهد، دستگاه با قطع تزریق و صدای آلارم، اپراتور را آگاه خواهد نمود.
همواره کاربری آسان، کیفیت و دوام محصولات JMS ژاپن مورد توجه مشتریان شرکت تدا بوده است و این بار با معرفی پمپ سرنگ جدید SP-500x به این امر نیز کماکان توجه ویژه ای داشته است.